Skočiť na hlavný obsah

Využitie striekanej PUR izolácie

Vzhľadom k neustále rastúcim cenám energií a ohľaduplnosti k ochrane životného prostredia, je potrebné zvážiť vhodnú tepelnú izoláciu domu. Okrem tepelných strát vznikajúcich na stenách, strechách, základoch, kvalitných oknách a dverí má zásadný význam tepelná izolácia.

V prípade rodinných domov straty na únikoch tepla pri vykurovaní predstavuje až 70% z celkových nákladov. Tento stav vzniká vplyvom strát zo zlej izolácie, prípadne jej nefunkčnosti, alebo jej úplnej absencie. Je tiež potrebné mať na pamäti, že čím zložitejšie strešné konštrukcie, tým ťažšie je to, aby sa zrealizovala účinná izolácia. Modernou a zároveň najúčinnejšou metódou je striekaná PUR izolácia, ktorá je schopná splniť všetky požiadavky náročnosti projektov a ich požiadaviek na tepelnoizolačné a ďalšie vlastnosti. Použitím striekanej PUR izolácie dôjde k zníženiu celkových nákladov na energie vykurovania a zamedzenie vzniku udržiavania vlhkosti v drevených konštrukciách, čím sa predchádza vzniku hnilobám a rozkladu drevených konštrukčných objemovo odolný a bez zápachu so stálosťou vlastností materiálu a rýchlou návratnosťou investícií vo forme úspory energií.

Zdravé bývanie

Izolácia zo sklenných vlákien umožňuje prenikanie vzduchu a vlhkosti do steny. Prúdenie vzduchu a vlhkosti obsahujúce nečistoty spôsobuje vznik a rast škodlivých plesní, ktoré spôsobujú minerálne a sklenné izolácie. PUR izolácia neumožňuje pohybu vzduchu v izolácii, a tým ani vznik plesní.