Skočiť na hlavný obsah

Tepelné izolácie podkroví

Výhody – vplyvom vlhkosti nedochádza výrazne k zmene fyzikálnych vlastností. Polyuretán do seba nenasiakne vodu, resp. ak nasiakne, tak len do buniek a lambda sa mení minimálne, max. 0,04. U Nobasilu dôjde k zmene až na 0,08. Vplyvom fyzikálnych vstupov a vzdušnej výmeny dochádza k zmene napr. u Nobasilu, avšak pri polyuretáne minimálne. Keď fúka vietor, tak pri aplikácii iných materiálov napr. na báze sklenných vĺn  dochádza pri rýchlosti vetra 15m/sec ku stratám až 60%.

Polyurea si zachováva svoje vlastnosti a vzduch ňou neprechádza, je nepriedušná na rozdiel od Nobasilu,či sklenných vĺn a zároveň v tepelnej izolácii na báze polyuretanu nedochádza k plesneniu. Bez ohľadu na tvary, špáry, tým, že sa spomínaná izolácia strieka, dokáže sa dostať do každého priestoru a tam zvýšiť svoj objem až stonásobne. Nemení objemové vlastnosti.

Mäkká pena  - výhodou je, že je deformovateľná, resp. pri tlaku je možné ju stlačiť do 10% a vtiahnuť do 5%. Systém je uzavretý aj vplyvom iného materiálu (napr. dreva).